Dyscyplina zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet.

Boks, sport znany na całym świecie.

Boks to dyscyplina sportu znana od lat. Jej zawody są organizowane dla zawodników z różnym pochodzeniem. Bokserzy współzawodniczyć mogą w Europie i na innych kontynentach.
Historia boksu sięga czasów starożytnych Greków i Rzymian. Jednak tamte czasy bardzo odbiegają od dzisiejszych. Jak i reguły są mniej niebezpieczne niż niegdyś. Z biegiem czasu boks stał się ciekawą dyscypliną. A na ringu zazwyczaj walczy dwóch bokserów ubranych w krótkie spodenki, buty sportowe oraz rękawice mma https://sportemo.pl/sprzet-bokserski/rekawice-mma.

Kategorie i waga zawodników.

Wyróżniamy boks olimpijski oraz boks zawodowy. Jeśli chodzi o boks olimpijski to wyróżniamy kategorie muszę, kogucie, papierowe, wagi półciężkie, ciężkie. One znajdują się w granicach od 46 kg do 91 kg. A boks zawodowy ma nieco większy zakres dotyczący wagi zawodników.
W tej sztuce walki używa się rąk, które są zabezpieczone przez rękawice mma . I możliwe jest tylko zadawanie ciosów nad nogami, nad zakończeniem szycia spodenek boksera.
Podsumowując, boks, to jedna z bardziej niebezpiecznych sztuk walki. Wymagający nakładu, czyli inwestycji finansowej oraz daje możliwość trafienia do śmietanki najlepszych cele-brytów. Z biegiem lat i kobiety podjęły się tego sportu.