Co robić, gdy pęknie wyświetlacz w telefonie?

Masz telefon od kilku miesięcy, a jego wyświetlacz już jest popękany w paru miejscach. Niestety nie jest to nic niecodziennego. Pęknięty ekran jest jedną z najczęściej zgłaszanych napraw. Statystyczny telefon jest uszkodzony już po paru tygodniach normalnego użytkowania. Jeżeli chcesz zlikwidować te pęknięcia na ekranie, to masz dwa wyjścia.

 

Możesz wymienić cały wyświetlacz albo samą szybkę, czyli przeprowadzenie refabrykacji. Pierwsze rozwiązanie jest dosyć proste, ale jego cena mówiąc delikatnie nie jest zbyt atrakcyjna. Natomiast drugie rozwiązanie jest znacznie trudniejsze, ale nawet o połowę tańsze. W obu sytuacjach uzyskasz taki sam efekt. Ekran Twojego smartfona będzie wyglądał jak nowy. Natomiast gdy w telefonie została uszkodzona wyłącznie szybka, a sam wyświetlacz działa prawidłowo, to wydawanie kilkaset złotych na jego wymianę jest czystym szaleństwem. Z tego względu o wiele lepiej jest skorzystać z tego drugiego rozwiązania.

Na czym polega refabrykacja ekranu?

Jest to jego rozwarstwienie. W ten sposób wymienia się tylko i wyłącznie uszkodzony element, czyli pękniętą szybkę zewnętrzną. Dzięki temu zachowujesz oryginalny wyświetlacz o wysokiej jakości. Żeby naprawić telefon w taki sposób wymagany jest specjalny sprzęt i bardzo duża precyzja. Zapomnij o przeprowadzaniu wymiany szybki w warunkach domowych. Jeżeli chcesz znaleźć serwis, który oferuje tego rodzaju usługi, to wpisz w wyszukiwarkę Google hasło: autoryzowany serwis telefonów sony. Szybka naprawa i doświadczeni specjaliści.