Podłoże tarasowe

Prace związane z budową tarasu wymagają podjęcia bardzo ważnej decyzji już na samym początku. Chodzi tutaj o wybór materiału, które będzie służyło jako podłoże.

WYBÓR PODŁOŻA TARASOWEGO

W sklepach budowlanych dostaniemy wiele propozycji, gdy zapytamy o deski tarasowe. Są różne rodzaju. Najpopularniejszymi z nich są jednak deski drewniane i kompozytowe. Deski drewniane są wykonane z drewna. Prezentują się naprawdę pięknie, ale wymagają renowacji, co jakiś czas. Natomiast deski kompozytowe są stworzone z bardzo wytrzymałego materiału, który nie wymaga renowacji. Dodatkowym atutem takich desek jest to, że bardzo przypominają w wyglądzie deski drewniane, choć w rzeczywistości nimi nie są. Jeśli chodzi o deski drewniane i kompozytowe, to możemy liczyć oczywiście na bardzo duży wybór odnośnie koloru, kształtu, czy wzorów, które się na nich pojawiają.

FUNKCJE DESEK TARASOWYCH

Przy zakupie materiałów na taras – należy pamiętać o tym, że deski tarasowe powinny być przede wszystkim wytrzymałe. Powinny wytrzymać stosunkowo duży ciężar, ponieważ będzie po nich chodzić i ustawiać na nich np. fotele i stoły oraz być odporne na warunki środowiskowe (słońce, deszcz, śnieg).