Czym jest i czym zajmuje się informatyka? Kim jest informatyk i co to jest informatyka?

Nie głupią refleksją jest zastanowienie się, czym jest informatyka. W końcu z uwagi na potęp technologiczny coraz więcej ludzi, ma styczność z nowoczesnymi technologiami. Tym samym często już w szkole podstawowej dzieci dowiadują się, co to jest informatyka.

co to jest informatyka?

Nie powinno to nikogo specjalnie zaskakiwać, ponieważ od małego dziś mamy dostęp do komputerów i tym samym wiedza o nich jest szalenie przydatna. W końcu jest to na tyle dynamicznie rozwijająca się dziedzina, że sporo ludzi może później traktować to jako swój zawód. Należy pamiętać, że to, czym zajmuje się informatyka, obejmuje szereg podkategorii, lecz najogólniej rzecz ujmując na tę dziedzinę, składa się szereg zagadnień powiązanych z obsługą sprzętu komputerowego oraz z samymi komputerami.

Czym jest i czym zajmuje się informatyka?

Czym jest informatyka? Za przykład może tutaj posłużyć osoba oddelegowana w firmie do naprawy i optymalizacji sprzętu komputerowego oraz sieci internetowej. Jeszcze innym przykładem jest osoba, która na co dzień tworzy sklepy oraz strony www. Jak widać to, czym zajmuje się informatyka, nie da się przedstawić w jednym zdaniu, gdyż jest to naprawdę szeroka dziedzina. Mamy bowiem jeszcze sposobność do zetknięcia się ze specjalistami od baz danych lub wprowadzania do nich danych. Tak samo ktoś, kto potrafi podłączyć do sieci dany biurowiec czy jakąś firmę do sieci też wie co to jest informatyka.