Sprzęt poleasingowy – dlaczego warto?

Jeśli potrzebujemy dobrej jakości i taniego sprzętu elektronicznego, warto skusić się na poleasigowy. Na rynku można znaleźć ogromną ofertę komputerów stacjonarnych i laptopów po leasingu w połowie niższej cenie i posiadające dobrą jakość, jakby były zupełnie nowe. Dlaczego warto zdecydować się na modele poleasingowe i gdzie je kupić, dowiesz się tutaj.

1.Poleasingowy, czyli jaki?
2.Jakie zalety ma komputer poleasingowy?
3.Dlaczego warto wybrać laptop poleasingowy?
4.Gdzie warto kupić sprzęt poleasingowy?
5.Dla kogo sprawdzi się sprzęt poleasingowy?

Poleasingowy, czyli jaki?

Sprzęt poleasingowy oznacza, że wcześniej był on w leasingu, czyli na użytku firmy lub korporacji. To różni go od sprzętu używanego, który sprzedają indywidualne osoby lub lombardy. Sprzęt poleasingowy jest w lepszym stanie wizualnym i technicznym, a także w lepszej cenie. Ich niska cena wynika z faktu, że firmy, które decydują się na zakup poprzez leasing zamawiają wiele komputerów, co przekłada się na niższą cenę hurtową. Tego typu komputery można nabyć już za kilkaset złotych. Warto pamiętać, że sprzęt poleasingowy należy do klasy biznesowej i posiada solidne podzespoły. W przypadku komputerów jest to dysk twardy SSD, minimum 4 GB pamięci RAM czy procesory Intel Core i7. W sprzedaży polesingowej można znaleźć marki takich producentów jak Dell, HP czy Lenovo. Kupując używany sprzęt możemy spotkać się z ukrytymi wadami zatajonymi przez sprzedawcę. W przypadku sprzedaży poleasingowej jest to niemożliwe, ponieważ przed dopuszczeniem do otwartej sprzedaży sprzęt przechodzi szczegółowe testy, które mają na celu wykazanie błędów. Ważnym aspektem jest także gwarancja. Dzięki niej mamy pewność, że bezpłatnie możemy naprawić każdą usterkę.

Jakie zalety ma komputer poleasingowy?

Warto zdecydować się na sprzęt poleasingowy, biorąc pod uwagę wysokie koszta nowych komputerów. Po pierwsze można liczyć na wysoką jakość sprzętu, gdyż wcześniej używały go firmy i korporacje. Inną zaletą jest także oszczędność, ponieważ nowoczesne komputery poleasingowe są tańsze, ale mają podobną jakość do nowszych modeli. Często płaci się za markę i najnowszy wyprodukowany model, nie za rzeczywistą jakość urządzenia. Warto pamiętać także, że sprzęt poleaisngowy dysponuję gwarancją i legalnym oprogramowaniem. Wiemy dzięki temu, że sprzęt nie był kradziony i nie musimy inwestować w nowe oprogramowanie. Ostatnim pozytywem komputera po leasingu jest ekologiczność. Obecnie mówi się o idei „zero waste”, czyli o korzystaniu z dostępnych zasobów, co pozwala na mniejsze zanieczyszczenie środowiska. Używając sprzęt z drugiej ręki, przyczyniamy się do mniejszej produkcji śmieci.

Dlaczego warto wybrać laptop poleasingowy ?

Szukając dobrego laptopa, warto wybrać cechujące się trwałością laptopy poleasingowe. Najczęściej marki takie jak Lenovo, Dell czy HP oferują swoje modele po leasingu. Taki sprzęt przeznaczony jest do niezawodnej pracy przez wiele lat i w przypadku problemów, można oddać go do naprawy. Laptopy używane przez firmy są wykonane z najlepszych materiałów, dlatego nawet po leasingu będą jak nowe. Do zalet laptopów poleasingowych należy także wszechstronność wyboru. Można znaleźć modele mobilne z mniejszą matrycą, uniwersalne o matrycy 14 albo 15 cali oraz duże stacje robocze. Ceny wahają się od kilkuset złotych do kilkunastu tysięcy z gwarancją przynajmniej do roku.

Gdzie warto kupić sprzęt poleasingowy?

Na rynku można znaleźć wiele sklepów, które oferują sprzęt elektroniczny po leasingu. Jednym z polecanych jest Fajny Komputer, który oferuje najlepsze notebooki powystawowe znanych firm biznesowych. Sprzedają oni modele takich marek jak Apple, Dell, HP czy Lenovo. Firma dysponuje także wydajnymi komputerami stacjonarnymi po leasingu, które sprawdza się do użytku codziennego, a także biznesowego. Warto zapoznać sięz ich stroną, gdzie można znaleźć także monitory , akcesoria czy serwery.

Dla kogo sprawdzi się sprzęt poleasingowy?

Z pewnością ze sprzętu poleasingowego skorzysta każdy. Dla przedsiębiorcy, zwłaszcza nowej firmy, który musi dbać o budżet jest to dobra i tańsza alternatywa. W każdej firmie potrzeba dobrej jakości komputerów i notebooków, na które nie zawsze stać na początku działalności. Taki sprzęt jest przystosowany do wydajnej i długotrwałej pracy. Jest to także idealny wybór dla studentów, którzy mają mało pieniędzy. Dobry laptop sprawdzi się na uczelni i dzięki poręczności, można z niego skorzystać z dowolnego miejsca. Zwłaszcza studenci kierunków technicznym potrzebują specjalistyczne programy, które normalne komputery nie będą mogły operować. Sprzęt poleasingowy to także dobre rozwiązanie dla graczy. Modele biznesowe mają odpowiednią pamięć i kartę graficzną, umożliwiającą doskonałą rozdzielczość obrazu i płynność grania. Komputery klasy biznes są stworzone także dla profesjonalistów,takich jak architekci czy graficy. Tutaj sprawdzą się mobilne stacje robocze, czyli komputery przenośne o dobrych parametrach, które sprostają wymaganiom programów graficznych.