Co to takiego jest mera 400?

Historia komputerów nie jest tak długa jak się może wydawać. Współczesna młodzież, która już urodziła się w czasach, gdy komputery są powszechne, może nie zdawać sobie sprawy z tego, że w poprzednim stuleciu większość spraw musiała być załatwiana bez użycia komputera. Postęp technologiczny sprawił jednak, że obecnie są one niezwykle powszechne i ułatwiają niemal każdą dziedzinę życia.

Komputery stacjonarne i laptopy

Zanim modne stały się przenośne laptopy, to królowały komputery stacjonarne. Z samym komputerem można było niewiele zrobić – trzeba było jeszcze mieć monitor oraz klawiaturę. Przydatna była także myszka. Komputer stacjonarny, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony był do użytku w jednym miejscu. Pierwsze komputery zajmowały bardzo dużo miejsca. Były to ogromne maszyny, których moc obliczeniowa w stosunku do obecnych możliwości była naprawdę znikoma. Z czasem zaczęły pojawiać się mniejsze wersje tych maszyn. Przykładem może być mera 400 komputer polskiej produkcji, który na rynek wszedł w drugiej połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku.

Nowoczesne laptopy

Nowoczesne laptopy nie mają nic wspólnego ze starymi, dużymi komputerami. Laptop jest na tyle mały, że bez najmniejszego problemu można zabrać go ze sobą w każdą podróż. Nowoczesne egzemplarze są bardzo lekkie, a przy tym niesamowicie wydajne. Są specjalne serie laptopów biznesowych, a także laptopy przeznaczone dla miłośników gier komputerowych, które mają wbudowane karty graficzne bardzo dobrej jakości.