Letni dress code biurowy

Dress code biurowy to podstawa, gdy pracujemy w większej firmie, w biurze, czy na przykład kancelarii. Pozostaje on niezmienny, nawet wtedy, gdy pogoda się zmienia. Z początku wydaje się to zaletą – cały rok są bowiem te same zasady odnośnie ubioru. Sprawy komplikują się jednak w chwili, gdy za oknem jest 25 stopni w cieniu.

Solidne zasady

Dress code biurowy jest w każdej firmie podobny. Wymaga od nas prostego, eleganckiego ubioru. Zasłonięte ramiona, małe dekolty, brak wcięć na plecach, pełne buty, koszule na długi rękaw, spódnice i sukienki do kolan, stonowane kolory, brak wyzywającej bogatej biżuterii, lekki makijaż.
Tak jest zawsze i w tej materii niewiele da się dyskutować. Da się jednak zrobić kilka rzeczy aby lepiej przejść przez okres lata w pracy.

Jak ubierać się latem do biura, tak by było wygodnie i odpowiednio?

Latem nie możemy zmienić koszuli z długim rękawem na taki z krótkim. Możemy za to zmienić koszule na takie z innego materiału. Jak bowiem powszechnie wiadomo są materiały, które są lekkie, można powiedzieć bardziej przewiewne. Zapewnią nam one większy komfort termiczny w upalne dni. Takim materiałem jest na przykład len.
Panie mogą dodatkowo ułatwić sobie życie i zamiast długich spodni, mają możliwość założenia spódnicy. Trzeba jednak pamiętać, aby spódnica była do kolan . Nikt jednak nie zabrania lekko rozkloszowanych spódnic z lekkich materiałów .
Kobiety muszą jednak pamiętać o pończochach lub cienkich rajstopach. Nawet latem niektóre firmy zabraniają aby kobiety prezentowały swoje nogi bez choćby cienkiego materiału rajstopy. Jak jednak wiadomo, latem pocimy się i rajstopy mogą szybko porwać się. Dobrze jest mieć jedną zapasową parę w torebce lub w szufladzie swojego biurka.
Jeśli musimy w lecie pojawić się w pracy w garniturze, to może być męka przy wysokich temperaturach. Dlatego dobrze pomyśleć o tym wcześniej i kupić odpowiedni garnitur. Najlepszy będzie letni garnitur z lnu lub innego naturalnego materiału , dodatkowo nie czarny, a na przykład popielaty.

Dlaczego nie czarny?

Jak wiadomo czerń nagrzewa się w słońcu. Sprawia to, że w czarnych ubraniach możemy odczuć dodatkowe ciepło. Latem nie jest to zbytnio pożądane, zwłaszcza, że i tak musimy siedzieć we względnie okrywowym stroju. Dobrze jest więc w lato przejść na jaśniejsze kolory typu szary, biały, beżowy czy pastele.

A gdyby tak mieć coś w pracy?

Jeśli będzie naprawdę bardzo ciepło zawsze możesz zostawić marynarkę, czy żakiet w pracy. W ten sposób możesz wyjść z domu tylko w przewiewnej bluzce, a jak wejdziesz do pracy, do pomieszczenia klimatyzowanego, narzucisz na siebie marynarkę.
Zostawienie czegoś w pracy będzie także dobrym pomysłem jeśli chodzi o koszulę lub bluzkę. Jeśli masz zamykaną szufladę lub szafkę w pracy możesz zostawić w niej złożoną ładnie koszulę lub bluzkę. Gdybyś danego dnia spociła lub spocił się za bardzo, albo po prostu ubrudził szybko zmienisz ubranie. Unikasz w ten sposób krępującej sytuacji.

Więcej na strefamody.com.pl