Jaki jest dobry dron dla początkujących?

Jaki jest dobry dron na początek? Jedno z pierwszych pytań, jakie pojawia się w głowie przyszłego użytkownika latającego gadżetu. O ile ma dawać z siebie więcej niż zabawka, którą można dostać niemalże w każdym sklepie z zabawkami, musi spełniać pewne kryteria. Jakie? To zależy. Od tego czego oczekujesz od drona, czy będzie to przyjemność na chwilę, czy może już wiesz, że ten sprzęt zostanie z tobą na dłużej. A może chcesz nauczyć się latać i wykorzystywać drona w celach zarobkowych?
Pierwsze pytanie, na które potrzebujesz odpowiedzi to – czy dron będzie służyć tylko do latania, czy może chcesz aby dodatkowo robił zdjęcia i filmy? – Zakładając, że będzie potrzebował kamery, trzeba wziąć pod uwagę również jej możliwości, jak i samego drona.

Warto w tym momencie ustalić budżet, jaki możesz przeznaczyć na kupno drona. Dron dla początkującego nie musi być w wygórowanej kwocie, ale też jeśli ma być czymś więcej niż zabawką, można założyć, że koszt bezzałogowego statku będzie wynosił około 1000zł. Oczywiście można szukać czegoś wartego uwagi w asortymencie ze sprzętem używanym – zaleca się jednak ostrożność w uwzględnianiu takich ofert, na samym początku swojej drogi z dronami można się niemiło zaskoczyć.

Dobrze, a więc na co trzeba zwrócić uwagę, przy wyborze swojego pierwszego drona? Zdecydowanie można kierować się renomą firmy, która ma już ugruntowaną pozycję na rynku i cieszy się dobrymi opiniami swoich klientów. Zdarza się bowiem, że firmy niezbyt znane, popularne lub kuszące niską ceną w porównaniu do oferowanych możliwości danego sprzętu nie są warte sprawdzenia. Uważaj na oferty tego typu. Szkoda na samym początku stracić zapał przez nierozważny zakup. Teraz można wreszcie zacząć szukać wymarzonego drona!

Zwróć uwagę przede wszystkim na:

Sterowanie Drona
Czy jest ono tylko za pośrednictwem smartphona, tabletu, wykorzystując przeznaczoną do tego aplikację? Czy w zestawie jest pad sterujący? Dużo lepszą opcją będzie wybranie zestawu z padem sterującym. Dzięki niemu będziesz już mieć doświadczenie w pilotowaniu profesjonalnych dronów

– Funkcje Drona
Drony w przedziale cenowym od 1000 do 1500zł mają już swoje specjalne funkcje. Zwróć uwagę, czy ma wbudowany system GPS. Przy nauce latania może okazać się bardzo przydatny. Kiedy stracisz kontrolę nad swoim statkiem, wystarczy przełączyć go w tryb GPS, a dron “zawiśnie” w powietrzu i nie wyląduje np. na drzewie. Ogólnie rzecz biorąc, nauka latania w trybie GPS może być dla nowego użytkownika przyjemniejsza.

– Zasięg Drona
Sprawdź, jak daleko możesz polecieć swoim statkiem. Odległość do 1km od miejsca startu – na początek może być mniejsza. Wysokość do 120 metrów od poziomu startu.

– Bateria
Ważną kwestią jest to ile dron wytrzyma w powietrzu, wykorzystując jeden akumulator. W podanym przedziale cenowym powinno być to od 20 minut do nawet 30 minut.

– Kamera
Jeśli dron będzie służył także do robienia filmów i zdjęć, warto wybrać takiego, który ma już dość dobrą kamerę. Zwróć uwagę, czy jest gimbal (zalecane) oraz jakiej jakości będą materiały z drona

Firmą, która cieszy się dużą popularnością na rynku, jest firma DJI. Nowy sprzęt, w podanym przedziale cenowym – DJI Mavic Mini. Jego dodatkową zaletą jest kompaktowość. Można go zabrać ze sobą niemalże wszędzie. SNH Drones posiada drony tej firmy w swojej ofercie.

Drony są idealnymi urządzeniami zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Mogą być początkiem nowej pasji, związanej nie tylko z lataniem, ale i fotografią. Kiedy już wybierzesz swojego pierwszego drona, możesz również zapisać się na szkolenie, które rozwinie twoje umiejętności! Sprawdź szkolenia na SNH Drones!