Katalog a folder. Jak stworzyć folder komputerowy lub katalog?

Niejedna osoba mająca styczność z komputerami miewa w myślach kwestie związane z tym, czym jest katalog a folder i czy te pojęcia znaczą coś zupełnie odmiennego? Gdzie się mogą one znajdować? Jak przygotować folder komputerowy i jak nadać mu pożądaną nazwę?

folder komputerowy

Czy też jak podmienić nazwę noszoną już przez dany folder katalog? Niewątpliwie każda osoba obyta już w swoim życiu z komputerami ma świadomość tego, jak bardzo mocno przydatny jest folder katalog. Tak naprawdę nazwy te znaczą dokładnie to samo, lecz zdarzają się osoby niemające tej wiedzy. Tym samym mogą one myśleć, że to coś zupełnie innego. Dlatego należy w tym miejscu jasno i dobitnie stwierdzić, że są to dwie różne nazwy na ten sam element.

katalog a folder

O skali pomyłek może świadczyć ilość zapytań w wyszukiwarce o powyższą kwestię. Jednak na różnych forach znajdą się uczynne osoby, które grzecznie wyjaśnią, że folder a katalog to dokładnie jedna i ta sama rzecz. Warto sobie zatem uzmysłowić i szybko wpoić to, że każdy folder komputerowy przeznaczony jest do gromadzenia dowolnie wybranych przez nas plików. Nazwy katalog a folder to po prostu zamienniki, które nowicjusz w kwestiach komputerowych ma prawo mylić.

 

Oprócz samego nazewnictwa oraz możliwości wystąpienia niejasności z nazewnictwem problematyczna jest też kwestia tworzenia folderów. Na szczęście nie jest to trudne i wystarczy posłużyć się prawym przyciskiem myszy. Wystarczy więc wczytać się w komendy następujące po kliknięciu przycisku i po paru kliknięciach mamy na pulpicie bądź w innym wybranym przez nas miejscu nowopowstały folder a katalog.