Czego nie wyślemy w międzynarodowej paczce?

Już wysyłając paczki w granicach naszego kraju będziemy musieli liczyć się z tym, że nie wszystko będziemy mogli w ten sposób przetransportować. Przepisy te są jeszcze bardziej surowe jeśli chodzi o paczki do Polski z innych krajów. O czym należy pamiętać, jeśli przyjdzie nam wysłać międzynarodową przesyłkę?

Czego nie możemy wysłać?

Wszystkie nakazy i zakazy dotyczące wysyłania paczek do Polski znajdziemy na stronie firmy kurierskiej, z której usług zdecydowaliśmy się skorzystać. Wchodząc na stronę internetową znajdziemy regulamin, w którym określono co dokładnie można przewozić w tej sposób, a czego nie. Warto pamiętać też o tym, że większość firm będzie miała tutaj podobne zasady, ale jednak zawsze warto się upewnić, czy nie wprowadzono jakichś zmian.
W takim razie czego zazwyczaj nie można przewozić w ten sposób? Przede wszystkim żywych roślin oraz zwierząt. Jeśli chcemy przetransportować naszego pupila za granicę, będziemy musieli zrobić to samodzielnie, wsiadając do samolotu. Oprócz tego, nie można też wysyłać skór zwierząt oraz ich zwłok. Zakazane jest też przewożenie różnego rodzaju używek, między innymi alkoholu, narkotyków, leków czy środków psychotropowych. Możemy mieć też problem z wysłaniem przedmiotów wartościowych, czyli drogiej biżuterii czy kamieni szlachetnych. Ważne jest to, że ich wartość nie może przekraczać konkretnej kwoty określonej w regulaminie (w Wielkiej Brytanii będzie to na przykład 390 funtów). Oprócz tego, przewozić nie można broni oraz amunicji, ale również pieniędzy oraz dokumentów potwierdzających naszą tożsamość. Z oczywistych względów, nie będziemy mogli wysłać przedmiotów, które mogą być niebezpieczne, a więc wszystkiego, co jest wybuchowe, łatwopalne czy żrące. Jeśli chodzi o żywność, zasady mogą się różnić, ale wiele firm zakazuje również przewozu jedzenia.
Poza tym wszystkim, musimy pamiętać, że firma kurierska musi stosować się do prawa obowiązującego w danym kraju, a więc jeśli odgórnie nie można czegoś przewozić, nikt się tego nie podejmie. Więcej znajdziecie na stronie https://www.eshopwedrop.pl/